Kui hakkaks õige kioskit pidama?

Oled sa märganud, et kioskid on kõikjal meie ümber. Neid võib leida tänavatelt, kaubanduskeskustest ja isegi muuseumitest, sest kioskid pakuvad erinevaid kaupu ja teenuseid, alates ajakirjadest ja jäätisest kuni kontserdipiletite ning suveniirideni välja.
Kuigi tundub, et kioskid on kaasaegse maailma leiutis, siis tegelikult on need eksisteerinud juba sajandeid.

Kioskite lühiajalugu

Esimesed kioskid tekkisid tõenäoliselt Hiinas ja Indias juba 10. sajandil. Need olid tavaliselt väikesed puidust või bambusest ehitatud putkad, kus müüdi toitu, jooke ja muid esmatarbekaupu. Euroopas hakkasid kioskid levima aga alles 19. sajandil. Need olid sageli mobiilsed müügipunktid, mida transporditi ühest kohast teise hobuste abil.

Mida enam aeg edasi läks, seda populaarsemaks kioskid said. Alates 20.sajandi algusest hakati neid rohkem ehitama ning need muutusid statsionaarseteks. Kui alguses müüdi kioskitest vaid ajalehti ja suveniire, siis hiljem hakkasid kioskid pakkuma ka toitlustusteenust. Kioskid olid väga populaarsed ka erinevates turismisihtkohtades, kus müüdi suveniire, postkaarte ja muid turistidele vajalikke tooteid.

21. sajandil pakuvad müügikioskid meile kõike vajalikku, alates esmatarbekaupadest kuni toidukaupadeni välja. Ja seda igal pool ning igal ajal. Kioskid on mugavad, sest näiteks juhul kui sa unustasid omale hommikukohvi valmistada või kaotasid kogemata ära oma nutitelefoni laadija, siis saad sa need tooted omale lihtsalt ja mugavalt kioskist osta.

Huvitavaid fakte kioskite kohta

  • Kioskid on olnud kasutusel ka sõjaväes. Näiteks kasutasid Teises maailmasõjas Briti sõdurid kioskeid, et osta ning müüa sigarette, šokolaadi ja muid kaupu.
  • Esimene lennupiletite iseteeninduskiosk loodi 1970. aastal, kui IBM tegi koostööd American Airlinesi ja American Expressiga.
  • Kõige suurem kiosk asub aga Jaapanis. See on umbes 1000 ruutmeetri suurune ja seal müüakse erinevaid suveniire ja toiduaineid.
  • Kioskid on olnud ka kunstiteoste inspiratsiooniks. Näiteks on prantsuse kunstnik Marcel Duchamp loonud mitmeid kioskeid kujutavaid teoseid.

Toidukioskid on tulnud et jääda

Kui vanasti said ajalehekioskid oma tulu ainult ajalehtede müügist, siis on nutiajastu toonud kaasa uued väljakutsed. Nüüd loetakse ajalehti üha enam internetist, mistõttu on ajalehekioskid pidanud leidma uusi viise, kuidas oma kliente hoida.

Hetkel on tõusvas trendis ratastel mobiilised müügikioskid, kus on võimalus pakkuda ka toitlustust. Kui ajalehe lugemine ei ole enam nii popp, siis sööma peavad inimesed ikka. See aga annab kioskiärile hoopis uue mastaabi ning lisab palju enam teenimise võimalusi.

Toitlustuskiosk, kas sinu unistuste äri?

Äkki oled ka sina salamisi unistanud omaenda burgeriputkast? Kioski tüüpi toitlustushaagises on võimalik pakkuda igat liiki toitlustust- nii maitsvaid burgereid kui ka kõike muud, mida vaid soovid. Kõik, mida selleks vajad on vaid soov saada osa toitlustusärist, natuke teadmisi ning väikest stardiraha oma teekonna alustamiseks.

Kujuta juba vaimusilmas ette oma põnevat teekonda, kuidas sa sõidad oma uue toitlustushaagisega mööda Eestit ja pakud inimestele oma maitsvaid toite ning oled oma aja peremees. Töötad seal kus hing vaid ihkab ning võid pakkuda oma toite kontsertidel, laatadel või muudel üritustel, kus saad ka ise osa mõnusast melust.

Ja kui sa oled veel tõeliselt ambitsioonikas, võid hakata oma toitlustushaagisega ringi reisima ka teistes riikides. See on suurepärane võimalus maailma näha ja uusi kogemusi saada ning oma armsa kodumaa maitseid ka teistele tutvustada! Kõlab juba topelt huvitavalt eksole?

Kui soovid saada tõeliseks burgerimeistriks, siis järgi neid samme:

  • Soeta toitlustushaagis Trailers24.eu lehelt, mis on varustatud kogu vajaliku tehnikaga.
  • Loo oma ettevõtte ja registreeri see toitlustusettevõttena.
  • Küpseta maitsvaid burgereid ja teeninda särasilmselt oma kliente.

Täpselt nii lihtne see ongi!

Trailers24.eu on sulle sel teekonnal abiks!

Trailers24.eu aitab sul oma unistuste toitlustusäriga koheselt alustada. Ära jää ootama ning hakka tegutsema juba täna! Meie juurest leiad kõik vajaliku, et saaksid oma burksiputkale hinge sisse puhuda. Pakume haagiseid mis on mõeldud eelkõige kiirtoidu aga ka näiteks liha, kala, erinevate pagaritoodete ning jäätiste ja kohvi müügiks.

Sa ei pea ise mitte midagi tegema, sest lisaks haagistele müüme ja paigaldame ka toitlustushaagistele vajaliku köögitehnika. Seega meie juurest saad sa juba valmis täislahendused. Kõikidel meie haagistel on olemas vajalikud sertifikaadid, mis vastavad Põllumajandus- ja Toiduameti nõuetele. Samuti pakume oma haagistele ühe aastast garantiid.
Meie pikaajaline kogemus ja sinu ambitsioon on ideaalne kombinatsioon!